 |
|
Ik ben de bijzitman. Ik zit erbij als men dat wenst. Een stoel of poef is mij genoeg, wat water zou wel lekker zijn. Zo zit ik dan. Ik zeg niet veel, maar kijk eens rond. 't Is toch wat, mompel ik soms, of tsja! Doorgaans bij een sterfgeval. Hoewel, dat tsja past overal. En is het klaar, de mens is dood, verjaard of anderszins bevorderd, dan sta ik op en reken af. Nog aan het graf of bij restanten van een puik diner. Ik neem geen restjes mee. Ik ga van mond tot mond, men praat mijn bijzitdiensten rond, omdat ik goed mijn vak versta. Reclame is mijn eer te na. Nu zit ik hier in tranen bij de halte. Er was vandaag een vrouw die mij iets vroeg. Of ik mijn dag wel had. Ze kietelde geluk over mijn wang. Ik heb geknikt en ben maar opgestaan. Zonder iets te zeggen weggegaan. Nu heb ik iemand nodig ben ik bang.
|
|
|
Reactie gegeven door Maaike Maris - 19:44 23-02-2013 |
|
|
|
Het is een mooi gedicht en ver van onvolledig.
|
|
re:martin/88.. De bijzitman |
|
Reactie gegeven door 88 - 14:43 19-10-2011 |
|
|
|
mooi he, dat deze teksten bewaard zijn gebleven goh, en dat iemand ze omhoog hijst.. ik weet nog zo goed, mijn eerste poging hier, ik kon niet echt schrijven, dus werd ik door de massa genadeloos afgebrand..
na zoveel keer dat ik in tranen zat, en AJQ dat zag, sociaal als hij was, zei.. ik zal je volgen, wat je schrijft.. goh.. ik keek zo tegen hem op, en hij volgde me ook zoals beloofd ,stuurde weleens bij.. en toch.. ik verdween ik onder druk , kon die harde schrijfwereld niet aan, en dat was maar een fractie..
AJQ leeft niet meer, en door het ophijsen van deze inzending is ie er weer.. goh.. ik voel een traantje branden, die man was zo markant
dank je voor het ophijsen
|
|
Reactie gegeven door martinb - 14:12 19-10-2011 |
|
|
|
geweldig gedicht, maar inderdaad, de laatste strofe is nog niet volledig.
|
|
Reactie gegeven door Judith Kloppenburg - 19:03 06-06-2007 |
|
|
|
Hallo,
Ik vind dit een erg mooi gedicht.
Dit is omdat (als ik het goed begrijp) de bijzitman in een soort waas leeft wat betreft de eerste en tweede strofe en ontwaakt in de derde strofe. Ontwaakt door een warm, klein gebaar dat zo'n grote grip uitoefend dat de bijzitman er huilen van gaat.
Goede woordkeuze!
|
|
Reactie gegeven door ajq - 18:09 27-10-2006 |
|
|
|
Ik kom er nog op terug. Zit eventjes te twijfelen nu, ook over de laatste stroof. Tot zover alvast veel dank voor het meedenken.
|
|
Reactie gegeven door ajq - 09:08 27-10-2006 |
|
|
|
Ja, da's ook waar. Tsjonge, wijsheid treft mij vanuit vele hoeken. Zou ik zelf te weinig hebben? Het moet haast wel.
|
|
Reactie gegeven door WilmavdAkker - 22:09 26-10-2006 |
|
|
|
fanplaatjes ruilen?
|
|
Reactie gegeven door ajq - 22:00 26-10-2006 |
|
|
|
Wilma, had ik al gezegd dat ik van je hou? Ik kan je wel opvreten. Voeg je toe aan mijn bruidenkabinet.
|
|
Reactie gegeven door WilmavdAkker - 21:43 26-10-2006 |
|
|
|
één setje bijzetmannetjes graag, van groot naar klein... jaja, het is weer dat luchtig charmante AJQ-erige, terwijl de associatie met een 'bijzit' (bijvrouw) toch onvermijdelijk. Slotzin raakt, sentimenteelderig, maar dat mag. Jij mag dat! Liefs en zo
|
|
Reactie gegeven door ajq - 21:13 26-10-2006 |
|
|
|
Merci, had het wat aangepast. Ik had er zelf zo'n goed gevoel bij toen. De onzekerheid speelt mij serieus parten nu. Ik leef nog, maar sta in de houding om te sterven van geluk als dit is wat jullie zochten.
|
|
Reactie gegeven door ava_lon - 20:54 26-10-2006 |
|
|
|
uw bijzitman zit al geruime tijd, op enige afstand van hier, bij mijn favorieten
ik heb het u nooit gezegd
bij deze
|
|
Reactie gegeven door ajq - 20:51 26-10-2006 |
|
|
|
Hee Kap, weet het even niet, ben je mij aan het fucken of vind je het wel wat? Sta open nu voor allehande commentaar.
|
De gedichten die ingezonden zijn op de website van de lettertempel en e.v.t. toekomst projecten die gekoppeld zijn aan de lettertempel blijven ten alle tijden eigendom van de feitelijke auteur van het gedicht. Zonder toestemming van de feitelijk auteur mogen de gedichten niet gebruikt worden voor andere doeleinden dan lezen op deze site en indien hier toestemming voor gegeven is door de feitelijke auteur het uitgeven van de gedichten door lettertempel zelf. Mocht er sprake zijn van misbruik van de content en de gedichten die gepubliceerd zijn op deze site door wat dan ook dan zullen er hoe dan ook (in samenspraak met de auteur) stappen worden ondernomen.
|
|