 |
Rachel - 00:30 08-07-2007 |
|
|
kom ik niet van mijn plaats
zo blijven barsten verborgen
niet uit ouderdom maar roerloos liggen
als ik breek gebeurt het bij verrassing
tussen massa's omvallende huizen
opeens ben je gescheurd
een vreemde voor jezelf
door eenzaamheid bevolkt
je hebt bange vermoedens
over waarheid en vrede
zonder eigen tijd of plaats
de lucht van alledag boven op je
en de arm van een ander
op lege binnenplaatsen
|
|
|
Reactie gegeven door wijnand - 20:28 11-07-2007 |
|
|
|
graag gelezen
zou alleen het begin veranderen
Ik kom niet van mijn plaats
maar dat is een kleinigheid
|
|
Reactie gegeven door Rachel - 00:22 10-07-2007 |
|
|
|
Weesje, natuurlijk is het van binnen, of binnenin, van binnenuit!
Van je een, twee, drie enz. zo moet je het lezen.
Doe graag iets wat niet kan :)).
erg bedankt voor het lezen en de reactie.
groeten rachel
|
|
Reactie gegeven door Rachel - 00:19 10-07-2007 |
|
|
|
Sylvia, dat is het.
Trekt alles naar het meervoud, ruimer.
Geweldig bedankt hiervoor.
groeten rachel :))
|
|
Reactie gegeven door Ophelia - 22:59 09-07-2007 |
|
|
|
dag rachel,
de tweede strofe vind ik het minst, een beetje ertussen hangen (dat is natuurlijk sowieso zo, als tweede, maar goed).
Maar de rest maakt dat ruimschoots goed! Mooi dit. Ik viel eerst even over "van binnenin", nog steeds eigenlijk, is het niet "van binnen" kom ik niet van mijn plaats. Of anders "binnenin"(zonder van) kom ik niet van mijn plaats. Anders is het een pleonasme toch?
liefs
|
|
Reactie gegeven door sylvia schrijen - 22:48 09-07-2007 |
|
|
|
'Omvallend' bevalt, het zegt zoveel meer dan bv. 'omgevallen'. Voor mij bepaalt de inversie in het eerste vers ook de sfeer. Binnen dezelfde sfeer lees ik op het eind liever 'op lege binnenplaatsen'.
|
|
Reactie gegeven door Rachel - 22:35 09-07-2007 |
|
|
|
Lil en Jandeb erg bedankt. Een andere kijk helpt altijd enorm.
Ik puzzel nog even verder.
rachel
|
|
Reactie gegeven door Jandeb - 02:12 09-07-2007 |
|
|
|
intrigerend deze,
"als ik breek gebeurt het bij verrassing "= schitterende zin!
ik had wat last met de overgang van ik naar je maar bij herlezen ebt dat weg, in elk geval eentje dat dieper gaat bij elke her- lezing want de zin:
'zonder eigen tijd of plaats' zit me niet zo lekker, je geeft een sfeer van iets 'verloren ' 'kwijt' weer denk ik maar ik zou het anders verwoorden daar
van binnenin
verlaat ik nooit mijn plaats
zou ook kunnen voor de eerste zin, kom ik nog herlezen deze!
groetjes, Jeannine :)
|
|
Reactie gegeven door Lilian_C - 01:59 09-07-2007 |
|
|
|
Ik denk, dat dit er een is, die mooier wordt naarmate 'ik' hem vaker lees. Nu, in eerste instantie valt me een wisselend ritme op. Ik twijfel aan: maar roerloos liggen, aan massa's.
Het is een gedicht, dat uitnodigt tot schrappen en van de andere kant mooi is zoals het is. De slotstrofe wint het met gemak van de andere 2. Graag gelezen weer.
|
|
Reactie gegeven door Rachel - 01:06 09-07-2007 |
|
|
|
Fijne reactie en ook erg duidelijk Kreufel.
Heb ik wat aan!
rachel
|
|
Reactie gegeven door Rachel - 01:06 09-07-2007 |
|
|
|
erg bedankt Jalf.
|
|
Reactie gegeven door de Kreufel - 01:04 09-07-2007 |
|
|
|
oh, pragtich dit gedigd.
|
|
Reactie gegeven door jalF - 22:21 08-07-2007 |
|
|
|
Raar dat hier nog niet op gereageerd is. Ik denk dat er te veel energie op het forum verloren gaat.
In ieder geval, MOOI! Het laat een gevoel van oudheid en verwording achter.
Want dat is het altijd bij jouw gedichten.
Er staan glasheldere woorden maar het essentiële wordt nèt, niet benoemd, dat mag de lezer zelf invullen.
Let wel; ik vind dat een kwaliteit.
Dank voor het delen!
|
De gedichten die ingezonden zijn op de website van de lettertempel en e.v.t. toekomst projecten die gekoppeld zijn aan de lettertempel blijven ten alle tijden eigendom van de feitelijke auteur van het gedicht. Zonder toestemming van de feitelijk auteur mogen de gedichten niet gebruikt worden voor andere doeleinden dan lezen op deze site en indien hier toestemming voor gegeven is door de feitelijke auteur het uitgeven van de gedichten door lettertempel zelf. Mocht er sprake zijn van misbruik van de content en de gedichten die gepubliceerd zijn op deze site door wat dan ook dan zullen er hoe dan ook (in samenspraak met de auteur) stappen worden ondernomen.
|
|