 |
Maaike Maris - 16:31 10-03-2012 |
|
|
hordes grote voeten
spoeden naar de trein
ik val over het vogeltje
zo donzig gaaf, zo klein
met takkenrestjesnestje
in cirkels om zich heen
maar ik moet naar kantoor
het leven is gemeen
ik aai het zachte diertje
stop het bij mijn brood
och, arme tere vogel
zo piep en dan al dood
|
|
|
Reactie gegeven door Maaike Maris - 17:42 14-06-2012 |
|
|
|
Hoi F. Fenoloza,
Niet af? Denk je dat we het vogeltje weer tot leven kunnen wekken? Nou, wie weet. Ik ga in elk geval mijn best doen.
Ben je nieuw hier of was je er al eerder?
Groetjes,
Maaike
|
|
Reactie gegeven door F. Fenoloza - 23:37 12-06-2012 |
|
|
|
Een fijn en gerijmd gedicht. Het is erg leuk dat je over de strofen gaat. Leuke en een bijna uitgevonden "nestje". Misschien is dit gedicht niet écht af, maar op een duur wel.
veel groetjes
F. Fenoloza
|
|
Reactie gegeven door Maaike Maris - 15:49 12-03-2012 |
|
|
|
Hoi Katja,
Ik vind 'maar ik moet naar kantoor toe' een beetje uit de pas lopen en die 'en' is naar mijn idee niet strict noodzakelijk.
Bedankt evenzogoed voor je meedenken en je waardering.
Groetjes,
Maaike
|
|
Reactie gegeven door Maaike Maris - 18:22 11-03-2012 |
|
|
|
Hoi metha,
Blij dat ik je zie.
Veel groeten,
Maaike
|
|
Reactie gegeven door Maaike Maris - 18:13 11-03-2012 |
|
|
|
Hoi Geetjes,
Leuke naam hebben jullie. Mijn complimenten. Maar verder moet het toch echt vogel zijn willen we de zaak rondkrijgen.
Groetjes en dank,
Maaike
|
|
Reactie gegeven door Maaike Maris - 17:51 11-03-2012 |
|
|
|
Hoi 88,
Dank je wel.
Dit is de herziene versie van een gedichtje dat ik zo'n twee jaar geleden schreef. Zoals het nu is wou ik het volgens mij toen al hebben, dus het lijkt me het beste er niets meer aan te doen.
Groetjes,
Maaike
|
|
Reactie gegeven door 88 - 14:29 11-03-2012 |
|
|
|
ik zou er niks aan doen, dit gedicht is zo puur, ik doe er in gedachten wel een opmaat bij, of een tel doorgeschoven adempauze, aanpassen haalt de ziel eruit..
|
|
Reactie gegeven door Katja Bruning - 12:22 11-03-2012 |
|
|
|
Dus dit kun je ook, een ritmisch en rijmend gedicht schrijven.
Goed gedaan, met genoegen ( sorry, vogeltje!) gelezen!
Het kan mijns inziens nog ietsjes beter lopen:
hordes grote voeten
spoeden naar de trein
ik val over het vogeltje
zo donzig gaaf, zo klein
met takkenrestjesnestje
in cirkels om zich heen
maar ik moet naar kantoor toe
het leven is gemeen
ik aai het zachte diertje
en stop het bij mijn brood
och, arme tere vogel
zo piep en dan al dood
|
|
Reactie gegeven door metha1 - 08:36 11-03-2012 |
|
|
|
dit leest in up tempo
klein, met veel beelden.
graag gelezen
groet metha
|
|
Reactie gegeven door DrieGeetjes - 17:52 10-03-2012 |
|
|
|
Ik zie het zo voor me, en voel het dons van dit vogeltje als ik het zo lees, Maaike Maris. :)
met takkenrestjesnestje prachtige vinding!
3.de zin van de laatste strofe zou ik in och, arm teer vogeltje veranderen, daar je in de voorafgaande strofen ook verkleinwoorden gebruikt.
Ja, een lekker gedicht, Maaike Maris. :)
Dichterlijke groet,
De DrieGeetjes.
|
|
Reactie gegeven door 88 - 16:35 10-03-2012 |
|
|
|
wat prachtig klein geschreven, goh.. ontroerend, dit wil ik wel vaker lezen, droef, maar op deze manier absoluut geen straf..
liefs, 88
|
De gedichten die ingezonden zijn op de website van de lettertempel en e.v.t. toekomst projecten die gekoppeld zijn aan de lettertempel blijven ten alle tijden eigendom van de feitelijke auteur van het gedicht. Zonder toestemming van de feitelijk auteur mogen de gedichten niet gebruikt worden voor andere doeleinden dan lezen op deze site en indien hier toestemming voor gegeven is door de feitelijke auteur het uitgeven van de gedichten door lettertempel zelf. Mocht er sprake zijn van misbruik van de content en de gedichten die gepubliceerd zijn op deze site door wat dan ook dan zullen er hoe dan ook (in samenspraak met de auteur) stappen worden ondernomen.
|
|